2
1

2
1


2
ÇOCUK PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1


2
1

2
GENÇLİK PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1


2
1

2

BEYOĞLU BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ MUTLU AİLELER MUTLU ÇOCUKLAR SEMİNERLERİMİZİ TAMAMLADIK.
1

2
1

 

.: Köşe Yazıları :.

 

Mektuplar: CİNSEL HAYATI RENKLENDİRMEK ELİNİZDE

 

•  Mektup Rumuz: N.A. Bostancı'dan

 

"Sevgili Danışman, biz 3 yıldır evli bir çiftiz. Size mektubu birlikte yazıyoruz. Cinsel hayatımızın renklenmesi için bize neler yapmamızı tavsiye edersiniz?"

 

•  Mektubun Cevabı:

 

Sevgili okuyucumuz, bana yazdığınız için teşekkür ederim. Bu teşekkürün altında cinsel hayatınızın renklenmesini isteme ve bu konuda bir uzman görüşü alma çabanızı kutluyorum. Pek çok kişi ya "bizden bu kadar" diyerek gücünü ve etkisini hiçe sayıyor ya da en kolay kaçış yollarından biri olan, eşini yada karşısındaki kişiyi suçlama yolunu seçiyor. Yani "eşim sevişmeyi bilmiyor, ne yapacağını, bana nasıl daha fazla zevk vereceğini öğrenmek istemiyor" deyip işin içinden sıyrılıyor.

Her iki yolda biraz kolaycılık olmaktadır. Cinsel zevki arttırmak için önce birbirinizi cinsel olarak çok iyi tanımalısınız. Yani cinsel olarak hangi bölgelerden, noktalardan ne ölçüde zevk alıyorsunuz, hızlı seksten mi yavaş seksten mi hoşlanıyorsunuz?

Sekste konuşma çok önemlidir. Bu konuşmayı kullanabiliyor musunuz veya bir başka deyişle, fantezilerinizi kullanabiliyor musunuz?

Fantezilere birkaç örnek verebiliriz:

•  Giyimle ilgili fanteziler. Bir uçak yolculuğunda gibi giyinmeniz veya otobüs yolculuğu yada hastanede düşünmeniz. Bu işe giyim katılacaktır.

•  Yer, mekan değişiklikleri. Mutfak veya banyo seks yapma yeri olarak seçilebilir.

•  Alet kullanma veya materyal kullanma. Bu materyaller buz parçacıkları, bal, güzel kokular veya çiçekler olabilmektedir.

 

Bu fanteziler gittikçe çeşitlenmektedir. Bu fantezilere kokular,

Parfümler, ışık, gece kıyafetleri ve pek çok materyal yardımcı olabilmektedir.

Tüm bunları cinsel yaşantımıza sokmalıyız. Ayrıca cinsellikte ayıp yoktur. İki kişinin istekleri vardır.

 

 

"Cinsel uyarıcı aletler cinsel zevki öldürür mü?"

 

•  Mektup Rumuz: U.V. Bursa'dan

 

"Sevgili Danışman, biz evli değiliz ancak birlikte evliliğin tüm yaptırımlarını uyguluyoruz. Seks hayatımıza renk getirmesi için cinsel oyuncaklar (suni penis ve vibratör) kullanmaya başladık. Bayan arkadaşım bana yapıyor. Bende ona yapıyorum ve de seyrediyoruz. Bu bize çok değişik ve zevk verici geliyor. Bazı arkadaşlarımız bize "bu aletleri kullanırsanız, artık normal seksten zevk alamazsınız" dedi. Bu düşünce doğru mu? Biz hayatımızdan çok memnunuz. Lütfen bize bilgi verir misiniz?"

 

•  Mektubun Cevabı

Sevgili okurum, aldığınız yanlış bilgi sonucu görünüyor ki,aşırı telaşa düşmüşsünüz. Bu konuda benim cevabım, korkmanıza gerek yok. Cinsel oyuncaklar diyebileceğimiz, hem kadının hemde erkeğin kullandığı aletler doğal seks yaşantısını engellemez. Özellikle seks yaşamı monotonlaşmış çiftlere bu tür materyalleri öneririz. Bu tür materyaller özellikle sizin kullandığınız şekilde birbirinize karşı kullanılıyorsa seks yaşantısını canlandırır, renklendirir. Ama yalnız kullanımda kişi hep bu aletlere bağımlı kalmamalıdır. Seks yaratıcılık, farklılık, yenilik demektir.

 

" Cinsel organı kalınlaştırmak mümkün"

 

•  Mektup Rumuz: T.A. Yeşilyurt'tan

"Ben cinsel organımın boyundan memnunum. Ama çapı bana göre ince. Bu konuda epey araştırma yaptım. Artık ameliyatla cinsel organın çapını yani kalınlığını arttırmak mümkünmüş. Bu konuda kesin kararımı verdim. Ameliyat olacağım. Bana bu konuda doktor ismi verir misiniz? Ayrıca bir diğer sorum, eğer bir bayan isterse, ameliyatla erkek olabilir mi? Yani penis taktırmak mümkün mü?"

 

•  Mektubun Cevabı:

Evet, doğru bir bilgi almışsınız. Eğer istenirse cinsel organı kalınlaştırmak ameliyatla yapılabiliyor. Bu, kısa ve kolay bir ameliyattır. Ama cinsel zevk almak ve vermek için cinsel organın boyunun ve kalınlığının rolü yoktur. Bu tamamen, özveri isteyen ve öğrenilen bir beceridir.

Ayrıca ikinci duyduğunuz da doğru. Bazen kadınla erkek arasında doğmuş kişilere ameliyatla penis takılır. Bu ameliyata doktorlar karar vermektedirler. Bu ameliyatı başarıyla yapan birkaç büyük doktor, dünya çapında Türklerdir.

 

   

 

Köşe yazıları
 
Şubat 2023
  Pzt     Sal     Çrş     Prş     Cum     Cts     Pzr  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


YETİŞKİN PSİKOLOJİSİ SORUNLARI

İŞ YAŞAMI PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
CİNSELLİK
 
 

Sitedeki tüm yazılar Uzman Psikolog Alanur Özalp'e aittir. Tüm hakları saklıdır. İzin almadan kullanılamaz.