2
1

2
1


2
ÇOCUK PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1


2
1

2
GENÇLİK PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1


2
1

2

BEYOĞLU BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ MUTLU AİLELER MUTLU ÇOCUKLAR SEMİNERLERİMİZİ TAMAMLADIK.
1

2
1

 

.: AİLENİZİN PSİKOLOJİK REHBER KİTABI :.

İÇ GİYİM SEKS HAYATIMIZI ZENGİNLEŞTİRİYOR

İnsan güzel resimler satın alır. Bu resimleri seyretmekten keyif alır. Bu resimlere bakmak onu mutlu eder. Resim hayal gücünü zenginleştirir ve güçlendirir. Hayal gücü diyoruz. Hayalin büyük bir gücü var. Bu güç bizim mutluluğumuzu oluşturur.

Özellikle cinsel hayatımızın zengin ve doyurucu olmasını sağlar. İç giyim seks hayatımızı zenginleştirir. Bizim kendimize güvenimizde etkili olur. Bir nevi psikolojik destekleyici etki yapar.

İç giyimdeki çeşitliliğin ve renklerin uyarıcı etkilerini göz önünde bulundurmak çok önemlidir. İnsanoğlunun hayatında beğenilmek çok önemli bir yer tutar. Beğenilmek kişide bir doyum sağlar. İnsanlar çağlar boyu rahatlığın, çekiciliğin, seksin hayatlarındaki yerinin önemini anlamışlardır. Seks hayatımızda iç giyimin rolü çok büyüktür.

Bizde hem seks dendiğinde hem iç giyim dendiğinde pornografi akla gelmektedir. Bu yanlış bir ön yargıdır. Normal ve sağlıklı sekste de iç giyimin çok önemli olduğu bilinmektedir. Yani sadece seks alanında çalışan ve sahnede olan kişilerin çekici veya etkileyici giyinmesi değil herkesin giymesi hem kendine güveninin oluşmasında hem de seks yaşantısının zengin, doyurucu çeşitlilikleri açısından etkilidir. Psikologlar cinsel isteksizlik veya sorunlar yaşayan kişilerde iç giyim materyallerini uyarıcı objeler olarak kullanırlar. Bu alanda bu objeleri daha önceleri Türkiye'de bulamazdık. Yurtdışından getirttirirdik. Ama şimdi biliyoruz ki biz şimdi Avrupa ülkelerine etkileyici, cinsel isteği arttırıcı çamaşırları gönderiyoruz. İç giyim cinsel uyarılmayı hem kadında hem erkekte etkiler. Bu çamaşırların sadece erkekler için giyildiğini düşünmemek gerekmektedir.

Çamaşırlar giyenin kişiliğini, kişilik özelliklerini yansıtır. Çamaşırlardaki renkler, modeller seksilik dereceleri, spor, alternatiflerin seçilmesi rahatlık veya çocuksuluk çağrıştıran modeller kişiliğimizin aynasıdır. Kişiler zaman zaman seks fantezileri ile hayatlarını renklendirebilmelidirler. Çocuksu çamaşırları seçen bir bayan bazen çizgisini değiştirebilecektir.

Çamaşırlar modadan trendlerden, mevsimlerden ve en önemlisi yaş dönemlerinden etkilenirler.

İç çamaşırı denince erkeklerde kendi kişilik özelliklerini iç çamaşırlarında yansıtmaktadırlar. Dar sliplerle geniş şortlar hep kişilik özelliklerine göre bizlere bir şeyler söylemektedir.

İç çamaşırında en önemli faktör renktir. Renk karşımızdakine kişiliğimizi yansıtmaktadır.

Size en keyifli tavsiyem; iç çamaşırı hayatınızın en ışıltılı rengidir. Siz bu ışıltıyı hak ediyorsunuz. Kendinizi mutlu edin. Siz buna değersiniz.

 

 

geri 
Haziran 2024
  Pzt     Sal     Çrş     Prş     Cum     Cts     Pzr  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


YETİŞKİN PSİKOLOJİSİ SORUNLARI

İŞ YAŞAMI PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
CİNSELLİK
 
 

Sitedeki tüm yazılar Uzman Psikolog Alanur Özalp'e aittir. Tüm hakları saklıdır. İzin almadan kullanılamaz.