2
1

2
1


2
ÇOCUK PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1


2
1

2
GENÇLİK PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1

2
1


2
1

2

BEYOĞLU BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ MUTLU AİLELER MUTLU ÇOCUKLAR SEMİNERLERİMİZİ TAMAMLADIK.
1

2
1

 

.: Köşe Yazıları :.

BEBEK VE ÇOCUK ODASI DEKORASYONU İÇİN İPUÇLARI

Yeni bir çocuk odası dekore etmeye karar verdiyseniz, düşünmeniz gereken çok ayrıntı var. Çocuğunuzun yeni yaşam alanı, onun gelişimini tahmin ettiğinizden çok daha fazla etkileyecektir. Öncelikle çocuğunuzun güvenliğini tehlikeye atmayacak en uygun mobilyaları seçmeye dikkat etmelisiniz. Çocuklar çok hızlı büyürler, buna paralel olarak ihtiyaçları da aynı hızla artar. Hem fiziksel gelişimlerinden dolayı ihtiyaçları da değişir, hem de ruhsal gelişimleri farklı isteklerde bulunmalarına sebep olur. Bu sebepten, bu önemli unsurları göz önüne alarak çocuğunuzun odasını düzenlemenizde büyük fayda var. Çocuğunuzun odasını döşerken belki de gelecek on yılı göz önüne almalısınız.

Genellikle çocukların odaları küçüktür ve saklayacak bol miktarda eşyaları vardır. Yani, odanın boş olan her bir köşesini akıllıca kullanmalısınız. Aynı zamanda çocuğunuzun neşeli olmasını sağlamak için odalarını rahat, güvenli ve eğlence dolu bir şekilde dekore etmelisiniz. Tıka basa dolu bir odada oyun oynayabileceği yeterli alan olmazsa nasıl mutlu olabilir ki?

Çocuk mobilyası satın alırken çocuk karyolası almanızı öneririz. Çünkü karyola hem yürümeye başladığında, hem de daha büyük yaşlara geldiğinde kullanışlı olacaktır. Çocuk karyolası, çocuk ve bebekler için özel hazırlanmış, uzun korkuluklara sahip bir yataktır. Bu yatakları ihtiyacınıza göre ister küçük bir kanepe olarak, ister bebek, ister çocuk karyolası olarak kullanabilirsiniz. Benzer şekilde, değişebilen masalar da çok kullanışlı. Çekmecelerinde çocuğunuzun kıyafetlerini saklayabilirsiniz, kitaplarını yerleştirebilirsiniz. Dilediğiniz biçimde televizyonunu, radyosunu, bilgisayarını bu masanın üzerine koyabilirsiniz.

Çocuğunuzun yatağını bazalı almayı tercih ederseniz, yatağın altına yerleştireceğiniz pek çok eşya ile odanın içinde boş alan yaratma şansınız olacaktır. Yatağı dilerseniz gün içinde bir kanepe, dilerseniz yatacak bir yer olarak ihtiyacınıza göre kullanabilirsiniz. Veya bazalı yatağınızın şiltesini kaldırarak kocaman bir çekmeceye sahip olabilirsiniz. Eğer birden fazla çocuğunuz varsa, ranza sizin için en mükemmel seçenektir. Böylece odada hiç yer kaybetmeden ekstra bir yatağınız olacaktır. Ayrıca ranzalar, istenildiği takdirde kolayca iki ayrı yatağa dönüştürülebilir. Yatakların altını çocuğunuzun oyuncaklarını, yedek nevresimleri ve diğer aksesuarlarını saklamak için de kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki tavsiyeleri göz önüne alarak çocuğunuzun odasını cebinizden milyarlar çıkmadan dekore edebilirsiniz. Yalnızca mobilyalar ile çocuğunuzun odasını düzenlemeniz kuşkusuz imkansız. Ancak geniş hayal gücünüz sayesinde ferah, rahat, açık bir oda yaratabilirsiniz. Ayrıca odanın duvarlarını eğlenceli renklerle boyayıp, çocuğunuzun zevkine hitap eden oyuncaklar alır, etrafı yapay çiçeklerle süslerseniz çocuğunuzun odasını bir eğlence dünyasına dönüştürmüş olursunuz. Unutmayın ki çocuğunuzun mutluluğu, sizin mutluluğunuz demektir.

 

 

 

 

 

 

 

geri
 
Haziran 2024
  Pzt     Sal     Çrş     Prş     Cum     Cts     Pzr  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


YETİŞKİN PSİKOLOJİSİ SORUNLARI

İŞ YAŞAMI PSİKOLOJİSİ SORUNLARI
CİNSELLİK
 
 

Sitedeki tüm yazılar Uzman Psikolog Alanur Özalp'e aittir. Tüm hakları saklıdır. İzin almadan kullanılamaz.